10 fev 08:25siyaset

MSK ilkin rəsmi nəticələri açıqlayıb

.MSK ilkin rəsmi nəticələri açıqlayıbMSK sədri Pənahov fasilədən sonra rəsmi nəticələrin açıqlayıb.

O bildirib ki, hazırda səslərin 87 faizi sayılıb. MSK sədri 118 dairənin nəticələrini açıqlayıb, 7 dairənin nəticələri isə hələlik hazır deyil.

İlkin nəticələr belədir:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

Vasif Talıbov – 94,6%

2 saylı Şərur seçki dairəsi

İsa Həbibbəyli – 86,3%

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi

Səttar Möhbalıyev – 83,2%

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

Eldar İbrahimov – 84,9%

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

Siyavuş Novruzov – 81,1%

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

Ülviyyə Həmzəyeva – 69,5%

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

Cəbi Quliyev – 63,5%

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Azay Quliyev – 45,6%

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Kamaləddin Qafarov – 60,3%

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Madər Musayev – 64,6%

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Aydın Hüseynov – 59,2%

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasayeva Səbinə - 48,5%

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi

Rauf Əliyev – 47,5 %

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Soltan Məmmədov – 47,2%

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Ülvi Quliyev – 42%

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Erkin Qədirli – 34,4%

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

----------------------%

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rasim Musabəyov – 38,8

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Hikmət Babaoğlu – 43,9%

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Əliyev Adil – 60%

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət – 55,6%

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Asim Mollazadə - 47,3%

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Ziyad Səmədzadə - 45,8%

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Könül Nurullayeva – 46,1%

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət – 57,1%

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Fazil Mustafa – 47,6%

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas – 57,6%

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Eldar Quliyev – 49,2%

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Nigar Arpadarai – 42,3%

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc – 62,2%

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Etibar Əliyev – 41,4%

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət – 64,9%

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala – 47,1%

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Zabelin Mixail – 35,1%

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

---------------- %

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Qüdrət Həsənquliyev – 43,1 faiz

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin – 42,1%

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif – 44,9%

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq – 45,8%

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa – 40%

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran – 31,5%

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

--------------------– %

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin – 63,4%

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

------------------------– %

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay – 67,7%

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

İltizam Yusifov – 49,5%

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın – 26,8%

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham – 51,3%

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynli Əli – 59,6%

50 saylı Abşeron–Qobustan seçki dairəsi

Şahin Seyidzadə - 44,6%

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər – 56,6%

52 saylı Quba seçki dairəsi

Vahid Əhmədov – 50,6%

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Rafailov Anatoli – 44,1%

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq – 55,3%

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz – 57,9%

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Sevil Mikayılova – 43,8%

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Ağazadə Əminə - 64,9%

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Rafael Hüseynov – 51%

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Əhmədova Jalə - 59,7%

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Fəzail Ağamalı – 49,2%

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sabir Rüstəmxanlı – 21,4%

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Əziz Ələkbərli – 49%

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal – 52,8%

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin – 54,6%

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman – 63,2%

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Məhərrəmov Bəhruz – 52,9%

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik – 65,2%

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Nəsirov Elman – 53,7%

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Fəzail İbrahimli – 51%

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur – 64,8%

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar – 62,7%

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Musa Qasımlı – 53,9%

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Rüfət Quliyev – 52,9%

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadı – 53,1%

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir – 61,1%

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət – 66,1%

77 saylı Astara seçki dairəsi

-------------------------------- %

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal – 50,5%

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Fərzəliyev Murad – 23,7

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Çingiz Qənizadə - 44,5%

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin – 62,7%

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir – 61,5%

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Aqil Abbas – 61,7%

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Vüqar Bayramov – 71,2%

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Tamam Cəfərova – 48,9%

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Novruzəli Aslanov – 53,7%

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Tahir Kərimli – 52,4%

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Sabir Hacıyev – 52,5%

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Əfəndiyev Məzahir – 63,9%

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Osmanov Cavid – 68,4%

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Həsən Ramil – 51,7%

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Jalə Əliyeva – 51,9%

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Fatma Yıldırım – 65,7%

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Zahid Oruc – 69,6%

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Sahib Alıyev – 40,3%

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar – 59%

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar – 68,1%

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə - 52,1%

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan – 61,3%

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran – 66,6%

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşir Elşad – 54,9%

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami – 64%

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc – 61,4%

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Arzu Nağıyev – 56,2%

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Qənirə Paşayeva – 69,9%

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ülviyyə Ağayeva – 59%

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Seyidov Səməd – 76,1%

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami – 53,4%

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib – 65,3%

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Elşən Musayev – 48,8%

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə - 53,9%

112 saylı Qax seçki dairəsi

Azər Kərimli – 52,7%

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

İsgəndərov Vüqar – 52,9%

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Əli Məsimli – 67,7%

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Cavanşir Feyziyev – 67,6%

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Fəttah Heydərov – 75,5%

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə - 65,5%

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Bəxtiyar Əliyev – 62,7%

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Bəxtiyar Sadıqov – 61,2%

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun – 62,7%

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir – 63,3%

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

Tural Gəncəliyev – 56,7%

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

------------ %

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman – 58,3%

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

----------- %

Qeyd edək ki, MSK-nın açıqladığı rəsmi nəticələrdə ekzit-pollda qalib gəldiyi bildirilən 2 nəfərin adı dəyişib.
XƏBƏR LENTİ
SORĞU