ASİM’den "Kudüs" açıklaması

ASİM’den "Kudüs" açıklamasıABD Başkanı Donald Trump, islam dünyasından tüm tepkilere rağmen kulaklarını tıkadı. İsrail’in işgal ettiği Filistin’in topraklarının bir parçası olan Kudüs'ü İsrail adlı korsan devletin sözde resmi başkenti olarak tanıdı ve Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınacağını açıkladı.

Trump bu kararla ABD’nin Filistin davasında görüntüde tarafsız olma vasfının da bittiğini ilan etmiştir. ABD, 6 Aralık 2017 tarihi itibarı ile İsrail ile aynı statüde Filistin işgalinin tarafı olmuştur.

Kudüs’ün Siyonizm’e başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği sözü söylemek için buradayız.

Bu güne kadar bizi Şii Sünni, Sufi Selefi, Türk Kürt, Arap Fars, Şucu Bucu diye böldüler.

Ümmet birbirleriyle uğraşırken İslam düşmanları ümmetin ülkelerini bir bir işgal ettiler.

Geriye viran edilmiş şehirler dul kadınlar yetim ve öksüz çocuklar kaldı birde birbirleriyle savaşan elleri kardeş kanına bulanmış gruplar.. kısacası bizim dağınıklığımız onların gücü oldu.

Buradan tüm Müslümanlara sesleniyoruz Kudüs için ayağa kalkan ve tek yürek olan ümmete sesleniyoruz Allah için Resulullah için Mescidi Aksa için artık gücümüzün farkına varalım.

Müslüman ülkelerin tamamının İsrail ile siyasi, ticari, diplomatik ve ekonomik bütün ilişkilerini kesmelerinin zamanı gelmiştir.

Türkiye İsrail ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeli, bugüne kadar Filistin aleyhine olan İsrail işgali lehine olan tüm anlaşmaları ve mahkeme kararlarını iptal etmelidir.

Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların mes’elesi değil; tüm İslam âleminin namusudur.

Filistin ve Kudüs’ün müdafaası herkesin mesuliyetidir. Bugün hemen Kudüs’ün özgürleşmesi için tüm çalışmalar başlatılmalıdır.

Kudüs Filistin’in başkentidir. Bütün Müslümanların kutsalıdır. Hiçbir zaman İsrail’in başkenti olmayacaktır.

Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam etmelidir.

Bütün grupları ve taraflarıyla bugüne kadar haklı, onurlu ve azimli muazzam bir mücadele ortaya koyan FİLİSTİN’ in yıllar boyunca en ağır şartlarda kesilmeyen mücadelesini selamlıyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra da maddi manevi yanlarında olduğumuzu buradan ilan ediyoruz.

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın da açıkladığı üzere "Biz İsrail’i devlet olarak bile kabul etmiyoruz ki, başkenti Kudüs olsun"

İslam Dünyası bütün Filistin topraklarına ve Filistin’in Başkenti Kudüs’e sahip çıkmalı siyasi, ekonomik, hukuki her türlü desteği sağlamalıdır. İsrail’e ve İsrail’in yanında duranlara da siyasi, ticari, ekonomik vs her türlü boykot/ambargo uygulanmalıdır.

ÜMİTSİZ DEĞİLİZ.. ALLAH BİZİMLE
ASİM’den "Kudüs" açıklaması
Ey Korsan İsrail , Eyy ABD’nin şaşkın yöneticileri!.

Siz bugün bu ümmetin çaresizliğinden gafletinden cesaretle saldırdıkça saldırıyorsunuz. Bugün izzetimiz onurumuza pervasızca hücum ediyorsuz. Kendi haklarınız sözkonusu olduğunda Dünya’yı ayağa kaldırmanıza rağmen Müslümanlar söz konusu olunca çifte standartlarınızı derhal açık ediyor, taktığınız masumane maskelerin ardındaki cellât yüzünüzü alenen ifşa ediyorsunuz. Ancak büyük bir keyifle icra ettiğiniz bu çirkin oyunlar ebediyen sürmeyecek.

Gün gelecek, en kudretli ordularınız tarumar edilecek. Gün gelecek en gaddar neronlarınız asil liderlerimiz önünde dize gelecek. Gün gelecek estirdiğiniz en haşin fırtınalara set olacağız. Gökleri inletecek tekbir nidalarımızla yıkacağız zulmün tunçtan kalelerini. Bir gün Kudüsümüzün bağrında taşıdığı AKSA’nın mihrabında özgürlük secdelerine kapanacağız ve onun mübarek surlarına istiklal sancağımızı dikeceğiz.

O gün çok yakın biliyoruz..

Ve biliyoruz ki KUDÜS Amerika’dan da Rusya’dan da, Çin’den de büyüktür.

Ey Kudüs!..

Büyüklüğünün hürmetine sabret ve izzetinin hatırına bekle bizi.

Allah'ım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına senden niyaz ediyoruz. Kudüsün esaretine son vermeyi bize nasip et.

Sen mustazafların Rabbisin... Sen bizim rabbimizsin...

'Ey Rabbimiz! Eğer unutur veya yanılırsak bundan dolayı bizi sorguya çekme! Ey Rabbimiz! Bizden öncekilerin üzerine yüklemiş olduğun gibi bizim üzerimize de ağır bir yük yükleme! Ey Rabbimiz! Bizi güç yetiremiyeceğimiz bir şeyle yükümlü tutma! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize rahmet et! Sen bizim mevlamızsın (yar ve yardımcımızsın) kâfirler topluluğuna karşı bize yardımcı ol!'

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM)