12 iyl 10:49idman

AvroLiqada 1-ci təsnifat mərhələsi - Bütün NƏTİCƏLƏR

AvroLiqada 1-ci təsnifat mərhələsi - Bütün NƏTİCƏLƏRÖtən axşam UEFA Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin oyunlarına yekun vurulub. Azərbaycan təmsilçiləri “Neftçi” ilk qoyunda qələbə qazanıb, “Səbail” isə uduzub.

“Neftçi” Moldovada “Speranta”nın qonağı olub və darmadağınla qalib gəlib – 3:0. Avrokuboklarda debüt edən “Səbail” isə doğma azarkeşləri qarşısında Rumıniyanın “Universitatya Krayova” klubunu qəbul edib və məğlubiyyətlə üzləşib – 2:3.

Azərbaycanın turnirdəki digər təmsilçisi “Qəbələ” isə mübarizəyə 2-ci mərhələdən başlayacaq. Komandamız “Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) - “Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.


Avropa Liqası

1-ci təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar


Sent Josefs (Cəbəllütariq) – Reyncers (Şotlandiya) 0:4

Qzira Yunayted (Malta) – Hayduk (Xorvatiya) 0:2

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – Titoqrad (Monteneqro) 4:0

Jeness Eş (Lüksemburq) – Tobol (Qazaxıstan) 0:0

Pünik (Ermənistan) – Şkupi (Makedoniya) 3:3

Ordabası (Qazaxıstan) – Torpedo (Kutaisi, Gürcüstan) 1:0

Ventspils (Latviya) – Teuta (Albaniya) 3:0

Alaşkert (Ermənistan) – Makedoniya (Skopye, Şimali Makedoniya) 3:1

AEK (Kipr) – Petrokub (Moldova) 1:0

Laçi (Albaniya) – Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) 1:1

Narva Trans (Estoniya) – Buduçnost (Monteneqro) 0:2

KuPS Kuopio (Finlandiya) – Vitebsk (Belarus) 2:0

Səbail (Azərbaycan) – Universitatya Krayova (Rumıniya) 2:3

Flora (Estoniya) – Radnicki (Serbiya) 2:0

Riteryay (Litva) – Klaksvik (Farer adaları) 1:1

Balzan (Malta) – Domjale (Sloveniya) 3:4

Rujomberok (Slovakiya) – Levski (Sofiya, Bolqarıstan) 0:2

Pandev Akademiyası (Makedoniya) – Jrinski (Bosniya və Herseqovina) 0:3

Brann (Norveç) – Şemrok Rovers (İrlandiya) 2:2

Bröndbü (Danimarka) – İnter Turku (Finlandiya) 4:1

Kruzeyders (Şimali İrlandiya) – B36 Torshavn (Farer adaları) 2:0

Debretsen (Macarıstan) – Kukesi (Albaniya) 3:0

Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) – Enqordani (Andorra) 6:0

Kauno Jalgiris (Litva) – Apollon (Kipr) 0:2

Liepaya (Latviya) – Dinamo (Minsk, Belarus) 1:1

Makkabi (Hayfa, İsrail) – Mura (Sloveniya) 2:0

Malmö (İsveç) – Ballimena (Şimali İrlandiya) 7:0

Molde (Norveç) – Reykyavik (İslandiya) 7:1

Şaxtyor (Soliqorsk, Belarus) – Hibernians (Malta) 1:0

Radnik (Bosniya və Herseqovina) – Spartak (Trnava, Slovakiya) 2:0

Speranta (Moldova) – Neftçi (Azərbaycan) 0:3

Fola Eş (Lüksemburq) – Çixura (Gürcüstan) 1:2

Olimpiya (Lyublyana, Sloveniya) – RFS (Latviya) 2:3

Konnah Kuey (Uels) – Kilmarnok (Şotlandiya) 1:2

Çukariçki (Serbiya) – Banants (Ermənistan) 3:0

Europa (Cəbəllütariq) – Legiya (Polşa) 0:0

Dunayska Streda (Slovakiya) – Krakoviya (Polşa) 1:1

Zeta (Monteneqro) – Videoton (Macarıstan) 1:5

Styaua (Rumıniya) – Milsami (Moldova) 2:0

Aberdin (Şotlandiya) – Rovaniemi (Finlandiya) 2:1

Kliftonvill (Şimali İrlandiya) – Hauqesun (Norveç) 0:1

Kork Siti (İrlandiya) – Proqres (Lüksemburq) 0:2

Sent Patrik (İrlandiya) – Norçöpinq (İsveç) 0:2

Honved (Macarıstan) – Jalgiris (Litva) 3:1

Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) – Kayrat (Qazaxıstan) 1:2

Breydablik (İslandiya) – Vaduts (Lixtenşteyn) 0:0

Styarnan (İslandiya) – Levadiya (Estoniya) 2:1
loading...
XƏBƏR LENTİ
SORĞU